Study Nurse in clinical trials - praktyczny kurs prowadzenia badań klinicznych dla Personelu Pielęgniarskiego

Firma Brillance zaprasza na szkolenie:

 

"Study Nurse in clinical trials - praktyczny kurs prowadzenia badań klinicznych dla Personelu Pielęgniarskiego"

 

 

Firma Brillance została wpisana do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów, prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.

 

 

Niniejszy produkt szkoleniowy przygotowywany jest najczęściej na bezpośrednie zlecenie Klienta i dostosowywany jest ściśle do jego potrzeb: terminarz i godziny prowadzenia szkolenia do uzgodnienia. Szkolenia mogą być przeprowadzone zarówno w formie szkolenia zdalnego poprzez Webex, jak i w miejscu wskazanym przez Klienta na terenie całej Polski. Minimalna ilość uczestników dla organizacji dedykowanego szkolenia zamkniętego to 6 osób, zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów: szkolenia@brillance.pl, tel. 12 623 07 15.

 

Kurs ten skierowany jest zarówno do doświadczonych, jak i początkujących przedstawicieli personelu pielęgniarskiego, którzy chcą zdobyć, bądź też poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego prowadzenia badań klinicznych oraz zapewnienia wysokiej jakości opieki pacjentom uczestniczącym w badaniach. 

 

Szkolenie zawiera podstawowe koncepcje i definicje związane z badaniami klinicznymi, ich celu oraz znaczenia dla rozwoju nowych terapii i leków. Prezentuje aktualne akty prawne i standardy etyczne regulujące prowadzenie badań. Ogólnie przedstawia podmioty zaangażowane w proces badawczy, szczegółowo opisując zadania i obowiązki należące do pielęgniarki badaniowej (Study Nurse). 

 

Prezentacja zawiera również szkolenie w zakresie praktycznych umiejętności klinicznych niezbędnych dla personelu pielęgniarskiego, oraz opis procedur związanych z zarządzaniem danymi pacjentów i dokumentacją badawczą. Kurs ten został stworzony aby odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania personelu pielęgniarskiego. Dostrzeżono brak specjalistycznych szkoleń skupiających się na roli pielęgniarek w kontekście badań klinicznych. Naszym celem było stworzenie kursu, który dostarczy praktycznej wiedzy i umiejętności potrzebnych pielęgniarkom do skutecznego wykonywania ich funkcji w badaniach klinicznych. Poprzez zdobycie odpowiednich kompetencji, pielęgniarki będą w stanie skutecznie monitorować pacjentów, zbierać dane kliniczne, prowadzić dokumentację oraz zapewnić wysoką jakość opieki co przyczyni się do powodzenia badań i zwiększenia zaufania pacjentów do procesu badawczego.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych wykładowców firmy Brillance.

Proponowany program szkolenia (6 godzin):

 

  1. Badania biomedyczne – definicja.

  2. Rodzaje badań klinicznych.

  3. Badania kliniczne – standardy etyczne, akty prawne, źródła prawa.

  4. Droga od powstania cząsteczki do wprowadzenia leku na rynek.

  5. Badania kliniczne w Polsce – statystyki.

  6. GCP (ang. Good Clinical Practice) – Dobra Praktyka Kliniczna.

  7. Podział obowiązków w badaniu klinicznym: obowiązki Sponsora, obowiązki Badacza.

  8. Ośrodek badań klinicznych.

  9. Dokumentacja źródłowa.

  10. Rola personelu pielęgniarskiego w badaniach klinicznych.

  11. Omówienie procedur pielęgniarskich w badaniu klinicznym.

  12. Transport materiałów biologicznych drogą lotniczą.

  13. Investigational Product – produkt badany.

  14. Sposoby kontrolowania jakości pracy ośrodka– wizyty monitorujące audyty, inspekcje.

 

Dla wszystkich uczestników szkolenia przygotowane będą materiały pomocnicze. 

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia w języku polskim oraz angielskim.

Terminy szkolenia: do indywidualnego uzgodnienia.

Miejsce szkolenia:
Szkolenie zdalne poprzez Webex, lub forma stacjonarna w miejscu wskazanym przez Klienta.

Koszt szkolenia: w zależności od ilości uczestników / formy przeprowadzenia szkolenia. 

Standardowo, płatność z góry na co najmniej 14 dni przed ustaloną datą szkolenia na podstawie faktury pro-forma po potwierdzeniu zlecenia przez Zleceniodawcę – do ustalenia i dostosowania. Dla jednostek uczelnianych i szpitali – możliwość płatności w ciągu 14 dni, po wykonaniu usługi.

 

W przypadku rezygnacji po potwierdzeniu zlecenia, Zleceniodawca ponosi koszt w wysokości 20% całkowitej wartości zlecenia jako rekompensata poniesionych kosztów przygotowawczych.

 

Sala szkoleniowa i catering zapewniane przez Zleceniodawcę dla szkoleń odbywających się poza siedzibą firmy Brillance (trener będzie posiadał projektor multimedialny, laptopa do odtworzenia prezentacji, materiały szkoleniowe, dyplomy). Istnieje możliwość wynajęcia sali szkoleniowej i zorganizowania cateringu (koszt refakturowany na Zleceniodawcę) – do ustalenia.

 

W celu uzyskania indywidualnej wyceny szkolenia, bardzo prosimy o kontakt: szkolenia@brillance.pl lub tel. 12 623 07 15.

 

 

GCPpl
 
Nasze szkolenia uzyskały akredytację
Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce!