Komunikacja w zespole badawczym i rozwiązywanie sytuacji konfliktowych - kurs dla Pracowników Ośrodków Badawczych

Firma Brillance zaprasza na szkolenie:

 

"Komunikacja w zespole badawczym i rozwiązywanie sytuacji konfliktowych - kurs dla Pracowników Ośrodków Badawczych"

 

 

Firma Brillance została wpisana do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów, prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.

 

 

Niniejszy produkt szkoleniowy przygotowywany jest najczęściej na bezpośrednie zlecenie Klienta i dostosowywany jest ściśle do jego potrzeb: terminarz i godziny prowadzenia szkolenia do uzgodnienia. Szkolenia mogą być przeprowadzone zarówno w formie szkolenia zdalnego poprzez Webex, jak i w miejscu wskazanym przez Klienta na terenie całej Polski. Minimalna ilość uczestników dla organizacji dedykowanego szkolenia zamkniętego to 6 osób, zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów: szkolenia@brillance.pl, tel. 12 623 07 15.

Kurs ten skierowany jest głównie do Pracowników oraz Ośrodków Polskiej Sieci Badań Klinicznych (PSBK) i Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK), w ramach modułu obligatoryjnego wymaganego przez Agencję Badań Medycznych (ABM), jak również wszystkich innych ośrodków badawczych i instytucji, które posiadają już podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu prowadzenia badań klinicznych i chciałyby ją wzbogacić o praktyczne aspekty koordynowania badań.

 

Kurs ma na celu przygotowanie członków Zespołu Badawczego (Badaczy oraz osób wchodzących w skład Zespołów Badawczych: (Pielęgniarek, Farmaceutów, Koordynatorów Badań) do pracy w Ośrodku poprzez omówienie ról, zadań i odpowiedzialności jakie spoczywają na każdym z członków zespołu. W szkoleniu prezentowe będą również faktyczne i zarazem najczęstsze sytuacje konfliktowe jakie mogą pojawić się  w zespole badawczym wraz z przedstawieniem ich możliwych rozwiązań. Zdobycie tego typu praktycznych informacji z pewnością pomoże uniknąć podobnych sytuacji w trakcie prowadzenia badania i usprawni pracę całego zespołu. Szkolenie uwzględnia zarówno wiedzę teoretyczną odnośnie kanałów i metod komunikacji w zespole badawczym, jak i prezentację praktycznego zastosowania narzędzi wykorzystywanych w celu rozwiązania konfliktu.

 

Założeniem szkolenie jest uświadomienie jak istotną rolę pełni dobra komunikacja w zespole badawczym. Jest ona gwarancją bezpieczeństwa pacjentów, wysokiej jakości danych oraz dobrej współpracy na linii Ośrodek-Monitor-Sponsor.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych wykładowców firmy Brillance.

Proponowany program szkolenia (4 godziny):

 

1. Zespół, zespół badawczy - omówienie struktury zespołu badawczego.

 

2. Skład zespołu badawczego, prezentacja zadań merytorycznych i administracyjnych na stanowiskach związanych z realizacją badań klinicznych:

•       Główny badacz PI

•       Współbadacz SI

•       Pielęgniarka SN

•       Farmaceuta PH

•       Koordynator SC

 

3. Przedstawienie struktury zależności służbowych i projektowych w organizacji badań klinicznych.

 

4. Komunikacja w zespole badawczym., prezentacja metod i kanałów komunikacji w zespole badawczym.

 

5. Komunikacja pomiędzy zespołami badawczymi.

 

6. Komunikacja zespołu badawczego ze Sponsorem/CRO.

 

7.  Źródła konfliktu w zespole badawczym.

 

8. Narzędzia wykorzystywane w celu rozwiązywania konfliktu.

 

9. Przykłady sytuacji konfliktowych oparte o realne scenariusze z ośrodków badań klinicznych.


Dla wszystkich uczestników szkolenia przygotowane będą materiały pomocnicze. 

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia w języku polskim oraz angielskim.

Terminy szkolenia: do indywidualnego uzgodnienia.

Miejsce szkolenia:
Szkolenie zdalne poprzez Webex, lub forma stacjonarna w miejscu wskazanym przez Klienta.

Koszt szkolenia: w zależności od ilości uczestników / formy przeprowadzenia szkolenia. 

Standardowo, płatność z góry na co najmniej 14 dni przed ustaloną datą szkolenia na podstawie faktury pro-forma po potwierdzeniu zlecenia przez Zleceniodawcę – do ustalenia i dostosowania. Dla jednostek uczelnianych i szpitali – możliwość płatności w ciągu 14 dni, po wykonaniu usługi.

 

W przypadku rezygnacji po potwierdzeniu zlecenia, Zleceniodawca ponosi koszt w wysokości 20% całkowitej wartości zlecenia jako rekompensata poniesionych kosztów przygotowawczych.

 

Sala szkoleniowa i catering zapewniane przez Zleceniodawcę dla szkoleń odbywających się poza siedzibą firmy Brillance (trener będzie posiadał projektor multimedialny, laptopa do odtworzenia prezentacji, materiały szkoleniowe, dyplomy). Istnieje możliwość wynajęcia sali szkoleniowej i zorganizowania cateringu (koszt refakturowany na Zleceniodawcę) – do ustalenia.

 

W celu uzyskania indywidualnej wyceny szkolenia, bardzo prosimy o kontakt: szkolenia@brillance.pl lub tel. 12 623 07 15.

 

 

GCPpl
 
Nasze szkolenia uzyskały akredytację
Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce!