ICH GCP dla Badaczy
Firma Brillance zaprasza na szkolenie:
"ICH GCP - kurs dla Badaczy i Zespołów Badawczych"
Firma Brillance została wpisana do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów, prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.
Tym samym udział w szkoleniu „ICH GCP – Kurs dla Badaczy i Zespołów Badawczych” będzie na Państwa życzenie punktowany na zasadzie udziału w kursie medycznym, nieobjętym programem odbywanej specjalizacji lub nabywanej umiejętności.
Ukończenie szkolenia wiąże się z uzyskaniem przez lekarza/lekarza dentystę 8 punktów edukacyjnych.
Niniejszy kurs został objęty programem „GCP Mutual Recognition Program" i tym samym uzyskał akredytację organizacji TransCelerate Biopharma Inc. Patronat Transcelerate ma na celu ujednolicenie merytoryczne szkoleń GCP dla Zespołów Badawczych i gwarantuje, że wybrany przez Państwa kurs spełnia podstawowe wymogi programowe. Kursy GCP włączone do programu Transcelerate są rozpoznawalne i akceptowane przez firmy farmaceutyczne na całym świecie. Szkolenie Brillance zostało umieszczone na liście dostawców szkoleń Transcelerate, którą mogą zobaczyć Państwo pod poniższym linkiem: http://www.transceleratebiopharmainc.com/gcp-training-attestation/training-providers/.
Niniejszy produkt szkoleniowy przygotowywany jest najczęściej na bezpośrednie zlecenie Klienta i dostosowywany jest ściśle do jego potrzeb: terminarz i godziny prowadzenia szkolenia do uzgodnienia. Szkolenia mogą być przeprowadzone zarówno w siedzibie firmy Brillance, jak i w miejscu wskazanym przez Klienta na terenie całej Polski.
Organizujemy również szkolenia dla mniejszych grup indywidualych Badaczy po wcześniejszym ustaleniu i zebraniu odpowiedniej ilości uczestników, zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów: szkolenia@brillance.pl, tel. 12 623 07 15.
Kurs ten dostarcza uczestnikom podstawowych i aktualnych informacji o międzynarodowych wytycznych regulujących prowadzenie badań klinicznych, czyli tzw. Dobrej Praktyce Klinicznej (GCP). Ma na celu najlepsze przygotowanie Badaczy i ośrodków badawczych do wykonywania obowiązków w badaniach klinicznych. Skierowany jest zarówno do doświadczonych, jak i początkujących Badaczy, Współbadaczy, pozostałego personelu badawczego i instytucji.
Dodatkowo, kurs przedstawia podstawową wiedzę o polskich i europejskich regulacjach prawnych oraz naświetla podstawowe zagadnienia prawne związane z prowadzeniem eksperymentów medycznych. Kurs ten pomaga zwrócić uwagę na najistotniejsze zagadnienia badań klinicznych oraz dostarcza wielu porad i praktycznych wskazówek.
Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych wykładowców firmy Brillance.
Proponowany program szkolenia (1 dzień/8 godzin):
- Historia Badań Klinicznych
- Przepisy dotyczące prowadzenia badań klinicznych
- Kodeks Norymberski
- Deklaracja Helsińska
- ICH
- ICH GCP
- Dobra praktyka badań klinicznych – a polskie prawo
- Wiadomości ogólne dotyczące faz rozwoju leku i rodzaju badań z udziałem ludzi
- Podział Obowiązków w badaniu klinicznym
a) Obowiązki Sponsora oraz obowiązki Monitora
b) Obowiązki Badacza:
- Kwalifikacje Badacza i Zapewnienie odpowiednich środków do wykonania badań
- Opieka medyczna nad uczestnikami badania
- Kontakt z Komisją Etyczną
- Zgodność z protokołem badania
- Badany produkt
- Procedury związane z randomizacją i złamaniem kodu w badaniu prowadzonym metodą ślepej próby
- Dokumentacja, sprawozdania i raporty
- Uzyskiwanie Świadomej Zgody Pacjenta
- Zdarzenia niepożądane
- bezpieczeństwo w badaniach klinicznych
- definicje
- wymagania dotyczące raportowania
- Kryteria Wyboru ośrodka
- Dokumentacja badania klinicznego
- Protokół
- Broszura badacza
- Formularz Świadomej Zgody
- Karta Obserwacji Klinicznej
- Raporty i sprawozdania
- Inne dokumenty
- Kontrola badania - audyt
- Zasady prawidłowego prowadzenia i przechowywania dokumentacji źródłowej
- ICH GCP R2 – uwagi
- ICH GCP R3 – uwagi
- Test końcowy
Dla wszystkich uczestników szkolenia przygotowane będą materiały pomocnicze.
Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia w języku polskim oraz angielskim.
Terminy szkolenia: do indywidualnego uzgodnienia
Miejsce szkolenia: Siedziba firmy Brillance lub inne miejsce wskazane przez Klienta
Koszt szkolenia: w zależności od ilości uczestników / miejsca przeprowadzenia szkolenia.
Ilość punktów edukacyjnych dla lekarzy: 8
Okręgowa Izba Lekarska pobiera jednorazową opłatę manipulacyjną w wysokości 250 zł brutto za każdorazową rejestrację danej edycji szkolenia w celu przyznania punktów edukacyjnych (bez względu na ilość uczestników). W przypadku zainteresowania naliczeniem punktów edukacyjnych, wspomniany koszt zostanie refakturowany na Zleceniodawcę.
Płatność z góry na co najmniej 21 dni przed ustaloną datą szkolenia na podstawie faktury pro-forma po potwierdzeniu zlecenia przez Zleceniodawcę.
W przypadku rezygnacji po potwierdzeniu zlecenia, Zleceniodawca ponosi koszt w wysokości 20% całkowitej wartości zlecenia jako rekompensata poniesionych kosztów przygotowawczych.
Sala szkoleniowa i catering zapewniane przez Zleceniodawcę dla szkoleń odbywających się poza siedzibą firmy Brillance (trener będzie posiadał projektor multimedialny, laptopa do odtworzenia prezentacji, materiały szkoleniowe, dyplomy). Istnieje możliwość wynajęcia sali szkoleniowej i zorganizowania cateringu (koszt refakturowany na Zleceniodawcę) – do ustalenia.
W celu uzyskania indywidualnej wyceny szkolenia, bardzo prosimy o kontakt: szkolenia@brillance.pl lub tel. 12 623 07 15.
Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce!